Történelem
Eredetileg történelem szakon végeztem – római kori régészeti specializációval – az (akkor még) Janus Pannonius Todományegyetemen (azóta Pécsi Tudományegyetem) 1991-ben. Később (2000-ben) jogász diplomát is szereztem. Tanulmányaim során olyan nagy formátumú emberektől tanulhattam, mint Tóth István és Visy Zsolt a Bölcsész Karon vagy Benedek Ferenc a jogon. Sokat köszönhetek nekik (és persze más tanáraimnak is, de hát én leragadtam az ókornál); az itteni cikkeket sosem tudtam volna megírni nélkülük.
Ezen az oldalon a 90-es évek óta írt különböző dolgozataimat (szakdolgozatok, cikkek…) teszem közzé, hátha valakinek hasznára lesz. Ezek zöme vagy nem elérhető nyomtatott formátumban (illetve pár példányban készült csak el), vagy pedig mára már meg nem szerezhető, viszonylag kis példányszámú vagy csupán helyi folyóiratban jelent meg.
Legelsőként a római jogi témában írt szakdolgozatom készült el „online” megoldásként, úgyhogy így elsőre az oldal kissé üresnek tűnik, de hamarosan követi a többi is. Hogy a „történelem” kategória alá került, annak oka, hogy mégiscsak valamilyen módon kapcsolódik a jogtörténethez. Mihelyst szaporodik a cikkek száma, megfontolom, hogy esetleg „alkategóriákba” szervezem őket, de azért nem vagyok annyira grafomán, hogy így; egy kupacban is ne lenne átlátható az összes.
A sopianaei ókeresztény mauzóleum ikonográfiája
A sopianaei ókeresztény mauzóleum keresztény, illetve pogány ábrázolásainak ikonográfiai és vallástörténeti elemzése.
Krisztogram, avagy Krisztus monogram Sopianaeból
A Krisztust jelképező szimbólum a görög X és P betük ligatúrája, melyek Krisztus görög nevének, a Khrisztosznak az első két betűje; ezért nevezzük Krisztus monogramnak.
Sopianae a korabeli források és kőemlékek alapján
Sopianae történetének egy szelete a korabeli historiográfiai és epigráfiai adatok alapján
Ius Publicum
A római közjog történetének vázlata a köztársaságkortól a principatus első két évszázadáig. Római jogi szakdolgozat a Pécsi Tudományegyetemen.